Jak zrobić oryginalne zaproszenie na komunię

Jak zrobić oryginalne zaproszenie na komunię
Zaproszenie komunijne w swojej formie nie musi różnić się niczym od zaproszenia ślubnego. Należy jedynie dobrać odpowiednie elementy wzoru, jak druk czy inne dodatki. W tym wpisie pokażę jak w domowych warunkach zrobić własne, oryginalne zaproszenia. Należy pamiętać, że Komunia (przynajmniej w teorii) to święto skromności i tradycji. Stąd też nie każdy nowoczesny czy po prostu bardzo bogato zdobiony wzór o finezyjnych kształtach będzie tu na miejscu. Warto wziąć pod uwagę osoby, którym zaproszenia te będą wręczane.

Moim wyborem jest to kwadratowe zaproszenie:

zaproszenie na komunię

Użyta prosta grafika, jednoznacznie wskazuje rodzaj uroczystości.

Na poniższym zdjęciu, widać jakie elementy o jakich wymiarach będą nam potrzebne:

elementy zaproszenia


Na zaproszenie składa się:

1 – podstawa, papier gruby (gramatura powyżej 200g/m2), wycięty według wymiarów 28cm na 14 cm. W poprzek dłuższej krawędzi, na środku, zostanie wykonany big, dzięki czemu podstawa będzie się składała i powstanie kwadrat 14cm na 14cm.

2 – elementy do nadruku o wymiarach 12cm na 12cm, także jest to papier gruby.

3 – dodatki – w tym przypadku kokardka i perełka.

Po wycięciu podstawy, należy stworzyć rowek ułatwiający estetyczne zginanie. Najłatwiej można to zrobić przy pomocy bigownicy (najprostsza to koszt kilkunastu złotych) lub poprzez delikatne nacięcie nożykiem. Często osoby pytają o co chodzi z tym bigiem, po co to się właściwie robi. Chodzi o to że papier, zwłaszcza gruby, nie zgina się, tylko „łamie”, tworząc bardzo nieestetyczne ślady w miejscu zgięcia. Big sprawia, że wszystko wygląda tak jak powinno.

Gdy podstawa jest gotowa, tworzymy wydruk. W prezentowanym tutaj wzorze, papier ma również gramaturę powyżej 200g/m2. Może się okazać że domowa drukarka nie poradzi sobie z nim (papier będzie się zacinał w drukarce, wydruk będzie nietrwały itd.), dlatego też można spokojnie wybrać papier o nieco mniejszej gramaturze, odpowiedni dla posiadanej drukarki.

Po wykonaniu wydruków, tniemy je na wymiar 12cm na 12cm. Wydruk ze wzorem kielicha, naklejamy na przód zaproszenia. Natomiast wydruk z treścią zaproszenia, naklejamy w środku.

jak zrobić zaproszenie

Do przyklejenia można użyć kleju lub taśmy klejącej, dwustronnej. Całość dekorujemy wedle uznania. My postanowiliśmy dodać białą kokardkę i perełkę.

Jak widać, stworzenie zaproszenia jest bardzo proste i co najlepsze, pozwala każdemu z nas na wykazanie się kreatywnością. W ten sposób można też doskonale spędzić czas ze swoim dzieckiem, włączając je w przygotowania do uroczystości.

Natomiast osoby, które nie mają czasu na własnoręczne przygotowania, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

KLIKNIJ ZAPROSZENIA KOMUNIJNE

Dodaj komentarz

* Nick:
* E-mail: (Pozostanie niewidoczny)
* Komentarz:
Kod z obrazka